Ten dział powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na usługi certyfikacji energetycznej budynków. W realizacji powierzanych zadań dokładam wszelkich starań, aby były one wykonane rzetelnie i z jak największą starannością.

Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. Ukończyłem studia o specjalności Chłodnictwo. Posiadam uprawnienia do certyfikacji wydane przez Ministerstwo Infrastruktury (numer uprawnień: MI/ŚE/1074/2009). Najważniejsze jest zadowolenie i satysfakcja klienta.

Najczystszą energią jest energia zaoszczędzona!

  

 

 

Masz pytania?

 

Tel.:             +48 692 696 548
E-mail:          biuro@ceklima.com

warto wiedzieć
Najczystszą energią jest energia zaoszczędzona !!!

Co to jest świadectwo charakterystyki energetycznej ?

Jest to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia.  W świadectwie ocenia się wielkość zapotrzebowania na energię wynikającego z przeznaczenia i standardu budynku oraz jego systemów instalacyjnych, czyli na podstawie jego stałych, obiektywnych cech, a nie na podstawie pomiaru zużycia energii gdyż trudno poddać obiektywnej ocenie sposób użytkowania budynku przez jego użytkowników.

 

Jak długo będzie ważne świadectwo charakterystyki energetycznej?

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest ważne 10 lat pod warunkiem nie przeprowadzenia w tym czasie robót budowlanych, w wyniku których zmieni się charakterystyka energetyczna budynku. W przypadku przeprowadzenia robót budowlanych, w wyniku których nastąpiła zmiana charakterystyki energetycznej zachodzi konieczność sporządzenia nowego świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

 

Cennik

Cena wykonania certyfikatu energetycznego uzależniona jest od rodzaju budynku, kubatury, stopnia złożoności pod względem konstrukcyjnym oraz instalacyjnym, a także posiadanej dokumentacji budynku. Określenie dokładnego kosztu usługi jest możliwe po przeprowadzeniu wizji lokalnej obiektu i zapoznaniu się z posiadaną dokumentacją. Cennik obejmuje :

- zebranie dokumentacji,

- wizja lokalna – minimum 1 raz na obiekcie,

- wykonanie obliczeń,

- sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej w 4 egzemplarzach.

- doradztwo w zakresie oszczędzania energii.

 

RODZAJ BUDYNKU

lokal mieszkalny

dom jednorodzinny

budynek wielorodzinny lub duże domy

budynek użyteczności publicznej

budynek przemysłowy

budynek niestandardowy

 

CENA

200 - 400 zł

300 - 500 zł

 od 700 zł

  od 2500 zł

 od 2500

indywidualna wycena

 

                                                 * do podanych cen należy dodać podatek Vat 22%

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez ceklima.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ